KIM JESTEŚMY?

KIM JESTEŚMY?

PIESKIDLA to przestrzeń tworzona przez psy i psiarzy. Angażujemy się w życie społeczne: ludzkie i psie. Propagujemy akcje edukacyjne bliskie naszym sercom, przede wszystkim związane z opieką nad psem, ale również takie jak ekologia, feminizm czy zdrowie psychiczne.

Wierzymy, że siłą powodzenia akcji charytatywnych jest angażowanie się wielu jednostek poprzez małej gesty i wpłaty. Nasza psia społeczność to osoby, którym pomaganie sprawia radość. PieskiDla to przestrzeń, gdzie tę energię i potencjał wykorzystujemy, by razem wspierać sprawy dla nas ważne.

Nasz największy projekt, to PieskiDlaWOŚP. W styczniu 2021 roku insta-psiaki oraz środowisko psiarzy zebrało łącznie ponad 60 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Diana Karpowicz, założycielka projektu PIESKIDLA. Prywatnie graficzka i ilustratorka, naturalnie odpowiedzialna za całą jego identyfikację graficzną. Prywatnie opiekunka Draki- najprawdopodobniej najmniejszego kundelka w Polsce. Diana i Draka tworzą nieustraszony duet. Wspólnie zabierają głos o prawa zwierząt, wszystkich.

@taka.draka

Zuza Karaś, założycielka projektu PIESKIDLA. Zawodowo kierownik produkcji filmowej. Mistrzyni tabelek i researchu. Z psami związana odkąd pamięta. Przez większość życia trenowała jeździectwo. Miłośniczka morza, pomidorów i kropki na końcu zdania. Czasem wyjdzie jej jakieś zdjęcie. Razem z jamniczką Zoją i kundelką Tereską tworzą trio Wojowniczych Księżniczek.

@zoja_film_dog

Karola Chądzyńska-Sulińska , współtwórczyni PIESKIDLA, za dnia rekruterka, w nocy fighterka. Dołączyła do projektu PieskiDla, bo kocha psy i nieść pomoc innym. Razem z mężem wychowują kundelka Frankiego. Niedawno odkryli pasje do psiego fitnessu, jednak oboje najbardziej na świecie kochają drzemki.

@jestemfrankie / @karolasulinska

Ewelina Zacharczuk, współtwórczyni PIESKIDLA, na co dzień zajmuje się reklamą, po godzinach swoim psem i filmami. Kostek to trochę lis, trochę wiewiórka. Z charakteru trochę odważniacha, trochę gapa. Przyjmuje zasadę, ,,rozumiem komendę, ale nie chcę”.
Chcesz mu zrobić dzień? Daj marchewkę do memlania, ot taki to Konstanty.

@kostek_the_corgi

W codziennych działaniach wspiera nas WATAHA, czyli grupa insta-psów i ich opiekunów. Są to między innymi: @bubulinek__, @filet_z_psa, @fisia_ofisial, @freddie_merdakury, @frida_z_palucha, @fuksiagram, @fuks.the.boar, @gluten_z_bisztopta, @jestem_mietus, @jestem_wafel, @lenia_dog, @loki_hesadopted, @matkapsiolka, @niebieskiepieski, @ola_vs_eskel, @pieski_starej, @prezka_z_pudelka, @_psi_przyjaciel, @szadowy_naszlaku
© Zdjęcia psów wykonał @piesekwarszawski